ECCO

Ecco jest duńską firmą założoną w 1963 roku w Bredebro przez Karla Toosby jako ECCO Sko A/S. Obecnie posiada ponad 3000 sklepów na całym świecie, w których są sprzedawane buty męskie, damskie i dziecięce. Firma wytwarza około 12 milionów par butów rocznie w fabrykach zlokalizowanych w Holandii, Indonezji, Portugalii, Tajlandii, Indiach i Chinach.

ECCO to poczucie komfortu. Przyjemność chodzenia gwarantują naturalne materiały, dzięki którym cholewki, podeszwy i wyściółki dopasowują się do kształtu stopy, a wysoka technologia produkcji, jak na przykład bezpośredni wtrysk podeszwy, zapewnia najwyższą jakość i maksymalną trwałość. Sekretem butów ECCO jest podeszwa zewnętrzna wykonana z lekkich materiałów, a przy tym odporna na ścieranie. Tajemnicą zaś – pilne strzeżone pracownie wybitnych projektantów ECCO, którzy łączą styl i komfort w jeden wyjątkowy produkt.

Firma ECCO nieustannie doskonali metody amortyzacji, aby chronić stopy przed, powstającymi podczas chodzenia i przenoszonymi na stawy, wstrząsami. Dlatego w zewnętrzną i pośrednią podeszwę butów wbudowany został amortyzator wstrząsów, który pozwala na odciążenie stawów pięt, kostek, kolan i bioder.

Filozofią firmy ECCO jest tworzenie butów, które pasują do stopy, a nie odwrotnie! Naga stopa to podstawa kształtu buta ECCO. Stopy same w sobie mają idealny kształt i gdyby to one mogły decydować, poprosiłyby o doskonale dopasowane buty. Szerokość i długość muszą pasować co do milimetra. Buty nie mogą męczyć pięt, a wysokość boku buta musi być taka, by nie podrażniać kostek. System wiązania musi być praktyczny, a buty powinno się bez przeszkód zakładać i zdejmować

Komunikacja marki ECCO dotyczy jej rdzennej wartości, czyli komfortu. Tu nie ma kompromisów. Liczy się styl i komfort. Dlatego kolekcja klasyczna odznacza się wyjątkowym skandynawskim wzornictwem połączonym z funkcjonalnością, a kolekcja sportowa pozwala konsumentom poczuć siłę komfortu nawet w ekstremalnych warunkach. Komfort to również główny wyznacznik kolekcji dziecięcej, bo prawidłowo zaprojektowane buciki zapewniają prawidłowy rozwój dziecięcej stópki.

W roku 1999 Carl Toosbuy, założyciel firmy ECCO, wprowadzając w życie najważniejsze wartości firmy ECCO, zapoczątkował misję ECCO Walkathonu – Spaceru Ludzi Dobrej Woli. Ma ona na celu uświadamianie ludziom, że aktywność fizyczna poprawia jakość życia, a wspólne działanie w istotny sposób  wpływa na rozwój społeczny i środowisko naturalne. Tak narodził się pomysł niepowtarzalnej charytatywnej i rodzinnej imprezy, podczas której uczestnicy idą na wspólny spacer, a organizator firma ECCO wpłaca na konto wybranej przez uczestnik fundacji odpowiednią kwotę za każdy przebyty przez niego kilometr. W ciągu trzynastu lat na charytatywny spacer wybrali się Duńczycy, Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, a osiem lat temu także Polacy. To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi ECCO Walkathon stał się jedną z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie.